Collection: Christmas Essentials

Avoid having to wait to be servered in long lines with everyone fighting to get home. We have taken the hard work out of shopping for your fruit and veg for Christmas.

Having selected them all in one place for you to choose from.

Place your order for christmas and we will organise it for you. Just select what you need and then we will either drop it off for you or you can pickup in store.

You can nominate the day and time window for Pickup or Delivery. 

64 products
  • Zucchini
    Regular price
    from $1.20
    Sale price
    from $1.20
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Carrots Medium
    Regular price
    from $0.55
    Sale price
    from $0.55
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Broccoli
    Regular price
    from $2.50
    Sale price
    from $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Capsicums Red
    Regular price
    from $2.50
    Sale price
    from $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Avocado Large
    Regular price
    $2.00
    Sale price
    $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Tomato Loose
    Regular price
    from $0.94
    Sale price
    from $0.94
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Potato Gold Sweet
    Regular price
    from $1.80
    Sale price
    from $1.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mushroom Button
    Regular price
    from $1.39
    Sale price
    from $1.39
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Potato Brushed
    Regular price
    from $2.50
    Sale price
    from $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beans
    Regular price
    from $1.00
    Sale price
    from $1.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cucumber Lebanese
    Regular price
    from $0.75
    Sale price
    from $0.75
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pear Packham
    Regular price
    from $0.55
    Sale price
    from $0.55
    Regular price
    $1.50
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Jacks Eggs
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Corn Cob
    Regular price
    $2.50
    Sale price
    $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cherry Tomato Punnet 250g
    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Strawberry
    Regular price
    $6.50
    Sale price
    $6.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Onion Brown Med
    Regular price
    $1.90
    Sale price
    $1.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Broccolini
    Regular price
    $4.50
    Sale price
    $4.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Apple Pink Lady
    Regular price
    from $1.25
    Sale price
    from $1.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lettuce Iceberg
    Regular price
    $6.00
    Sale price
    $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemons
    Regular price
    from $0.80
    Sale price
    from $0.80
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lettuce Mesculin
    Regular price
    from $2.40
    Sale price
    from $2.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cauliflower
    Regular price
    from $3.50
    Sale price
    from $3.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mandarine
    Regular price
    $5.90
    Sale price
    $5.90
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Potato Chats
    Regular price
    from $0.18
    Sale price
    from $0.18
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Orange Juicing
    Regular price
    $5.90
    Sale price
    $5.90
    Regular price
    $8.50
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blueberries
    Regular price
    from $5.00
    Sale price
    from $5.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Capsicums Green
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pumpkin Jap
    Regular price
    from $1.87
    Sale price
    from $1.87
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Snowpeas
    Regular price
    from $2.00
    Sale price
    from $2.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Rock Melon
    Regular price
    from $3.40
    Sale price
    from $3.40
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Onion Spanish
    Regular price
    from $1.09
    Sale price
    from $1.09
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mushroom Flat
    Regular price
    from $0.97
    Sale price
    from $0.97
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pineapple
    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pumpkin Grey
    Regular price
    from $3.00
    Sale price
    from $3.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cabbage Plain
    Regular price
    from $2.50
    Sale price
    from $2.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Honey
    Regular price
    from $7.50
    Sale price
    from $7.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Onion Spring
    Regular price
    $3.50
    Sale price
    $3.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beetroot
    Regular price
    from $1.50
    Sale price
    from $1.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Asparagus
    Regular price
    $1.90
    Sale price
    $1.90
    Regular price
    $5.00
    Unit price
    per 
    Sold out